MILITARY MUZEUM

GENERÁLA SERGĚJE JANA INGRA
VLKOŠ u KYJOVA
608 025 233 militarymuzeum@email.cz
muzeum_m.jpg, 171kB

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

Nová zpráva  sbalit

<< novější starší >>
Od: vlaku - 1:43/14.6.2010

Byl jsem na uloupené hranici. Líbilo se. Kdysi před 40 lety mi vyprávěl pan Blažej Kašný, letec, spolubojovník Vladimíra Medvěda o jejich tajném přistání na kyjovském letišti. Mrzí mne, že panu Kašném se zde vůbec nikdo nezmiňuje, přes to, že byl hrdina a vyznamenán samotnou královnou. Po válce bohužel vězněn komunisty.

Od: petr-admin - 13:53/14.5.2010

REAKCE : nevím,čím jste si jist, co jste napsal. Každopádně pokud Vám jde třeba o zásluhy gen. Ingra, tak díky jeho vlivu piloti co utekli po roce 1948 zpět do Anglie ( , a že jich nebylo málo ) dostávali práci u letectva ...A někteří, s kterýma jsem měl tu čest hovořit, mluví kladně o jeho působení jak za války , tak po válce...A dokonce tu pamětní desku co máme na Obecním úřadě zaplatili, právě veteráni. A myslím, že člověku, který by působil negativně, by nikdo na pamětní desku nedal ani Libru...

---
Od: Hary Mount - 17:06/11.5.2010

gen.Ingr zapříčinil ve Francii to,že archiv vojáků po přepadení Hitlerovským Německem se dostal do rukou Němců a tak bylo mnoho rodin těchto československých bojovníků zatčeno a uvězněno v koncentračních táborech.Přesto,že tento výše jmenovaný člověk byl na tuto skutečnost upozorňován!!!!Proč teda jeho zásluhy vyzvedávat???

---
<< novější starší >>

MOTTO: nemůžeme změnit minulost, ale musíme ji vnímat a nezapomenout...

© 2009 - 2012 MILITARY MUZEUM
vytvořil a spravuje Martin Tauš